י' ניסן התשע"ז

שאלה: הטבח בסוריה

כיצד אנו כיהודים רחמנים הקשורים לתורה אמורים להגיב למראות המזוויעות של גופות ילדים קטנים מוטלים לאחר ההפצצה הכימית (כמובן שלאו דווקא כימית ) שאסד הפציץ את מורדיו?

תשובה:

לכ' א' היקר הי"ו
לבעייה זו כמה פנים. אכן הרחמנות היהודית נכמרת למראה הסבל הנורא הזה. יחד עם זה, גם אותה רחמנות מסנוורת רבים בתוכנו. והנה כמה נקודות לעיון:
1. אולי זו הזדמנות ליהודים לראות את פרצופם האמיתי של שכנינו, ועם איזה חיות ברבריות יש לנו עסק!
2. מדוע היהודים אינם נושאים קל וחומר המתבקש: אם הסורים יכולים לטבוח את אחיהם בני עמם הם, באכזריות כזו, מה היו עושים אם היו מפנים נשק הרסני זה כלפינו?!
3. היכן היה העולם כולו בשעה שילדים נטבחו בישראל כאשר אותן החיות פוצצו אוטובוסים של נשים וילדים?! ולא רק העולם כולו. אפילו כל אדריכלי פשע אוסלו, ובראשם שחצנים, חסרי כל יושר וכל הגינות, בטוחים שהם מבינים טובת עמנו יותר מעם זה עצמו, כשמעון פרס וביילין שמנעו תגובה חריפה נגד עראפת וחבריו, ואף לא היססו לכנות את הקרבנות 'קרבנות השלום'?! אולי לשיטתם יש לכנות את קרבנות סוריה בשם 'קרבנות המלחמה נגד דאע"ש והטרוריזם המוסלמי'? או עוד 'קרבנות טיהור העולם מטרוריזם'?
4. מדוע העולם כולו אינו מעז לצאת למאבק נגד רוסיה ואירן האחראיות על מציאות זו? משום שהם מפחדים מכוחה של הראשונה, ויש להם אינטרסים כלכליים לא לקלקל יחסים עם השנייה! במילים אחרות: אין מוסר אלא כבוד לכח ולכסף בכל מחיר! וראה עולם מערבי רקוב מוסרית זה המתמלא רחמים על ילדי דאע"ש ואטום לגמרי על סבלה של מדינת ישראל מאז היווסדה!
5. ברבריות אינה 'תקלה', אלא אופי פנימי. אז חשוב לרגע מה היה קורה אם לא הייתה להם מלחמה פנימית, בינם לבין עצמם. כל אותה ברבריות הייתה מופנית כלפינו, ולאין ערוך ביתר תוקפנות וביתר אכזריות. שמע נא איומי החיזבאלה כל העת, על אף היותה מעורה במלחמה זו שבסוריא, ואף משלמת מחיר דמים כבד! הם טובעים בדם שהם שופכים, ובראשם עיסוק אחד ויחיד: למחוק אותנו מעל המפה. האם יש להזכיר שהם מחזיקים למעלה ממאתיים אלף טילים נגדנו?! אז כדברי תהלים, טוב שמתפרדים כל פועלי און.
הם עדיין רחוקים מאד מהדרישה האלהית: 'וכיתתו חרבותם לאיתים וגו' '. רק משיחיסטים חולניים כרוניים כפרס וחבר מרעיו משוכנעים שכבר הגענו!
נשמע בשורות טובות. וחג שמח,

תוספת בעקבות אירועי היום:
הואיל נא ידידי להצביע על גינויים בעולם כולו על שני רצחים מתועבים, אחד של אשה מסכנה יהודייה בצרפת על ידי חיה המתגוררת שם, ושל החייל בכניסה לעופרה. ראה נא שכל זה עובר לסדר היום מבלי להפריע למנוחת כל המבכיינים על הטבח בסוריא, טבח שבוצע על ידי אחיהם בעדר החיות הטורפות של הג'ונגל המזרח תיכוני!