מאגר תורני

שואל ומשיב שאלות אחרונות

שבע ברכות בחופה ע"י מי שאינו שומר תו"מ

י"ז שבט התשע"ט

ש שלום לכבוד הרב. אני מעוניין לכבד את אחי באחת מ7 הברכות תחת החופה. הוא אינו שומר תו"מ (אך אינו כופר). איך ראוי לנהוג?

לתשובה

ע"י,ת"י וא"י

א' שבט התשע"ט

ש שלום וברכה כבוד הרב מה קודם למה:עם ישראל,תורת ישראל, ארץ ישראל? תודה

לתשובה

תודה לישיבה

ז' טבת התשע"ט

ש בס"ד שלום כבוד הרב. לפני כעשור זכיתי ללמוד בישיבת אור וישועה. רציתי לברך את הרב והישיבה שתזכו לאלפי ורבבות תלמידים ולהמשיך להגדיל תורה ולהאדירה בעז"ה. הנני רוצה להביע את תודתי לרב ולמפעל החיים אור וישועה.המטען הרוחני שקיבלתי מהישיבה הולך איתי בכל חיי בכל צעד ושעל.בלב פנימה.מלווה אותי בחיי הנישואין בעבודה ובהמון תחומים.השיעורים,השבתות המיוחדות ומתוכם המון כלים לחיים(בחשיבה.בזוגיות.בהחלטות ושלל תחומים).חיים שיש בהם אהבת תורה ויראת שמיים.תודה רבה על תרומתכם...

לתשובה

הגות מאמרים נוספים

יהדות ודמוקרטיה

הרב חננאל זייני יצ"ו - ר"מ בישיבה

"עיקרון השוויון מעולם לא היה חלק מהותי מהדמוקרטיה. הניסיון הנואל להציג את העיקרון הזה כערך אוניברסלי, המהווה חלק מנשמת אפה של הדמוקרטיה, נועד לחתור תחת יהדותה של מדינת ישראל. "

למאמר המלא

פירוט החטא בוידוי (יומא פו.-פו:)

הרב חננאל זייני יצ"ו - ר"מ בישיבה

"הוידוי, הוא חלק מתבקש בתהליך התשובה, בו האדם באופן טבעי מרגיש צורך לפרט את חטאיו, ואינו מסתפק בתשובה המתבצעת בכוונת הלב, ואף על פי שגם הרהור תשובה, הוא תשובה גמורה."

למאמר המלא

הלכה מאמרים נוספים

חיוב כתיבת תפילין ומזוזות כסדרן

הרב חננאל זייני יצ"ו - ר"מ בישיבה

"בעקבות שאלות של מספר סופרי סת"ם נדרשתי לברר את גבולותיו של חיוב כתיבת תפילין ומזוזות כסדרן, ובמסגרת זו האם מותר לתקן תפילין ומזוזות, לאחר כתיבתם. "

למאמר המלא

נוסח תפילת 'נחם' בימינו

הרב א"ר זייני שליט"א

"נשאל הגר"ע יוסף שליט"א (יחווה דעת ח"א ס' מג) 'האם לא הגיעה השעה לשנות את הנוסח שבתפלת נחם הנאמרת בתשעה באב? ובמיוחד מה שאומרים על ירושלים: העיר החרבה והבזויה והאבלה והשוממה, שאינו תואם..."

למאמר המלא

אקטואליה מאמרים נוספים

נבזות

ז' אדר התשע"ט

"הנבזות של השב"כ הגיעה למימדים בלתי נסבלים. רק אתמול הצליחו אותם מומחים ל'טרור יהודי' להגיע לגילוי מהפכני, לפיו הרצח של אורי אנסבכר בוצע על רקע לאומני! איזה זלזול באינטלגנציה של הצבור!! לא היה ספק לאחרון חסרי הדעת שבצבור שמדובר ברצח לאומני (לא על רקע לאומני, אלא לאומני, קצר ולעניין!). אם היתה מתרחשת פעילות מסוג 'תג מחיר' הארץ כולה היתה כבר רועדת כולה..."

למאמר המלא  

רקבון מוסרי

י"ז שבט התשע"ט

"חברים יקרים הי"ו, כאזרחים שמדינתנו היא בעינינו מדינת עם ה', מחובתנו להבין וגם להסביר בכל מקום שנוכל ולכל איש אשר האמת חשובה לו, עד כמה מנגנונים לאומיים מסויימים הרסו במו ידיהם את כל היוקרה שהייתה מגיעה להם במצב נורמלי, ובמיוחד מערכת המשפט, אבל לא היא בלבד לצערנו. נשיא המדינה ששנאתו לראש הממשלה היא לא רק מפורסמת, אלא כבר בעייה פסיכו-פתולוגית חמורה..."

למאמר המלא