מאגר תורני

שואל ומשיב שאלות אחרונות

האם סירופ טננבלוט כשר לפסח

י"ג ניסן התש"פ

ש שלום כבוד הרב מו"ר. לאחר חיפוש ממושך לא מצאתי אף מאמר העוסק בכשרות סירופ טננבלוט (tannenblut) לפסח. האם הרב יודע אם המוצר כשל"פ? כיצד יש לנהוג עימו (מותר לשימוש, לשמור בצד, למכור או לשרוף)? תודה רבה לכבוד הרב, ויהי רצון שה' יברך את הרב תמיד בבריאות איתנה, ושנזכה שהרב ימשיך ללמדנו ולהגדילנו בתורה. רועי.

לתשובה

שמירת מנגל בפסח

י"ג ניסן התש"פ

ש בס"ד שלום לרבני הישיבה יש לי מנגל שצליתי עליו בשרים שאינם כשרים לפסח וגם פיתות שהם חמוץ גמור. אינני מתכוון להשתמש בו במהלך הפסח, אך ברצוני לשמור אותו עד לאחר הפסח. האם נדרש לעשות לו משהו מעבר לניקוי יסודי? תודה וחג שמח ובריאות לכל עם ישראל. דודו

לתשובה

יישר כחו של מו"ר שאמר לפני כולם

י"ג ניסן התש"פ

ש שלום למו"ר, ראיתי שפורסם במעריב בה' ניסן מאמר שמראה שנגיף הקורונה הונדס במכון הוירולוגי בווהאן (כתובת המאמר: https://www.maariv.co.il/corona/corona-world/Article-757200 ) יישר כחו של מו"ר שאמר זאת הרבה לפני כן

לתשובה

הגות מאמרים נוספים

תשובה לשואל בימים אלו

הרב א"ר זייני שליט"א

"מה מוטל עלינו בימים אלה? ואיך להמיר את הימים האלה למקור של ברכה?"

למאמר המלא

צדק ומשפט

הרב א"ר זייני שליט"א

"מאמר זה בא להעמיד על דיוקם כל מיני הלכות והנהגות הדרושות לאור הסערה המעסיקה את הצבור היום לאור פירסום אומלל של היתר מסויים"

למאמר המלא

הלכה מאמרים נוספים

מניין מרפסות וחצירות בצל הקורונה

הרב חננאל זייני יצ"ו - ר"מ בישיבה

"בעקבות המצב, האם אפשר לקיים מנייני חצירות ומרפסות? האם אפשר להצטרף למניין דרך תוכנות שידור?  "

למאמר המלא

תשובה לשואל בימים אלו

הרב א"ר זייני שליט"א

"מה מוטל עלינו בימים אלה? ואיך להמיר את הימים האלה למקור של ברכה?"

למאמר המלא

אקטואליה מאמרים נוספים

ברכות לרגל חג הפסח הקדוש

י"ד ניסן התש"פ

"לכ' כל חברי קהילתנו, כל תלמידי הישבה, כל ידידנו שבכל מקום הי"ו שלום עליכם, בערב פסח מיוחד זה אני רוצה לאחל לכולכם חג כשר ושמח. אנו ממשיכים להתפלל ביחד עם מניין הישיבה המוציא אותנו ידי חובת קריאת התורה, והם גם אומרים קדיש וקדושה בשביל כולנו ובשביל כל המצטרפים אלינו. זהו הפלא והיפה שבעמנו, שעל אף ההסגר שהיה אמור לבודד כל אחד מאתנו אין מאוחדים כמונו, והערב..."

למאמר המלא  

שאלות בהלכה בימים אלה

ז' ניסן התש"פ

"לכ' חברי קהילתנו ותלמידינו היקרים הי"ו שלום עליכם, ימים אלו מעוררים שאלות רבות, לעיתים הנוגעות לנו, לעיתים הנוגעות לשכנינו או לכל מי שזקוק לסיוע או לעזרה.  במצב זה, כל אתרי האינטרנט ורשתות חברתיות ועוד השתלטו על הצבור כולו, ומגישות מכל הבא ליד ויותר מדיי פעמים תשובות חסרות כל בסיס הלכתי ותורני, ופעמים רבות נובעות מאנשים שאינם בכלל סמכויות ראויות..."

למאמר המלא