מאגר תורני

שואל ומשיב שאלות אחרונות

שאלה על שיעור הרב בשבת בבוקר פרשת תולדות

ד' כסלו התשפ"ב

ש שלום וברכה כבוד הרב, הרב הסביר לנו השבת על האלימות שבחברה המערבית ואיך שדווקא מנהיגי העולם המערבי הם אלימים ולעומת זאת בחברה המזרחית יש אמנם אלימות אך היא בד''כ כלל בתחתית החברה ולא במנהיגים ובנוסף הרב הבהיר שהוא דיבר על יחסים בתוך החברה ולא כלפי עמים אחרים ששם בוודאי שיש אלימות גם בחברה המערבית וגם במזרחית. אך כבוד הרב אינני מבין, הרי ישנם עשרות דוגמאות של אלימות נוראה של מנהיגי העולם המזרחי כלפי בני עמם, קיסרי סין שרצחו מיליונים מבני עמם כשבנו את החומה הגדולה,...

לתשובה

כלכלת הבית כאברך

כ"א חשון התשפ"ב

ש שלום כבוד הרב ישנה שאלה המקננת בי כבר תקופה ואשמח לדעתו של הרב. האם זה נכון לבחור ישיבה לצאת לפגישות לענייני חתונה כאשר (אם) תהיה חתונה, התקופה הראשונה בתור זוג צעיר תתבסס מבחינה כלכלית בעיקר על האישה? האם אדם צריך קודם כל לסיים את לימודיו/לרכוש השכלה שיאפשר הכנסה כלכלית לבית ורק אז להתחתן? לכאורה זה נראה כאילו בדורנו זה שונה מדורות קודמים האם זה באמת כך? תודה רבה מראש

לתשובה

כרטיס אדי

כ"א חשון התשפ"ב

ש שלום הרב אשמח לדעת מה דעת תודה לגבי כרטיס 'אדי' (תרומת איברים). בברכת כתיבה וחתימה טובה לרב ולכל עם ישראל

לתשובה

הגות מאמרים נוספים

דרשה ביום כיפור שנת תשפא בישיבה וקהילת אור וישועה חיפה

הרב א"ר זייני שליט"א

"זמן רב חיכיתי. בפרט בשבועות האחרונים, בהם הופצצנו מכל עבר באזהרות, בדאגות ובהגבלות, מצד רופאים, רבנים, מנהיגים פוליטיים ואחרים מכל הסוגים. "

למאמר המלא

חומש הראיה לפרשת נצבים וילך

הרב אבנר ירמיהו חזות יצ"ו

"מצות התשובה לא נפלאת היא ולא רחוקה. איך נוכל לקבל על עצמנו משהו לעתיד? התשובה קלה ואפשרית בזכות אהבת ד' אותנו. "

למאמר המלא

הלכה מאמרים נוספים

מניין מרפסות וחצירות בצל הקורונה

הרב חננאל זייני יצ"ו - ר"מ בישיבה

"בעקבות המצב, האם אפשר לקיים מנייני חצירות ומרפסות? האם אפשר להצטרף למניין דרך תוכנות שידור?  "

למאמר המלא

תשובה לשואל בימים אלו

הרב א"ר זייני שליט"א

"מה מוטל עלינו בימים אלה? ואיך להמיר את הימים האלה למקור של ברכה?"

למאמר המלא

אקטואליה מאמרים נוספים

טעותו של מר נתניהו

ה' כסלו התשפ"ב

"לפי מה שמפרסם הבוקר ערוץ 7, מר נתניהו קבע שלציונות הדתית 'יש לב גדול אך מוח קטן'. אני נאלץ לחלוק עליו, כי אין זה נכון בכלל, משום שלציונות הדתית אין מוח בכלל!! א. אין לה מוח, כי היא אינה נוהגת כציונות דתית, אלא כציונות דתית למחצה בלבד. ב. אין זה נוח לי היום למתוח ביקורת על מי שעמד עשרות בשנים בראש עם ישראל והמוצא את עצמו זה כבר שנים רבות להתקפות פראיות..."

למאמר המלא  

הבוגדנות הפוליטית במדינת ישראל

י"ט אב התשפ"א

"לפני מספר שעות חכי"ם ממפלגת 'ימינה' ביחד עם מפלגה חסרת כל תקוה בשם 'תקוה', המתיימרים כולם להיות 'ימניים' (לא כל כך ברור אצלנו במה ימניים הם ימניים!), ובראשם כאלה המתיימרים להיות דתיים, הצביעו נגד החלת רבונות ישראל על יהודה ושומרון אחרי אלפיים שנות גלות וגירוש מיהודה ושומרון!! בושה וחרפה!!! לאלו שאינם מעיזים לבטא קשר מחייב עם התורה וההלכה אין אני..."

למאמר המלא