אקטואליה

ט' ניסן התשע"ד

לעצור את הטירוף!

מה שקרה אתמול ושלשום, הינו תמרור אזהרה לכולנו. קצינים בכירם וחיילי מילואים העוזבים משפחותיהם,את עבודתם ואת כל הנוחיות והחשוב בעיניהם כדי להגן על אחיהם מוצאים עצמם מותקפים באופן פראי, כאילו הם אוייבים ח"ו. עלינו רבני ישראל להרים את קולנו למנוע זאת.
יחד עם זה אל תשלו את עצמכם. איו בכוונתי להצטרף לשנאת המתנחלים של העיתונות, או של ח"כ שטרן הידוע בשנאתו לכל מה שריח דתיות נודף ממנו (למרות כל הכשותיו), או לשאר מיני חולים ברוחם ובנפשם, שאירועים קטסטרופליים כאלה הם לחם חוקם ותקוותם. אלא, כוונתי היא להביא את עמנו לקריאה נכונה של המפה. את התוקפנות כלפי חיילים יש לעצור בכל מחיר אפשרי שלא יביא לאסון. אבל לצד זה, עלינו להסביר לאותם צעירים מלאי כעס עד כדי טירוף, שהכתובת שהם בחרו בה, היא נפשעת. חיילי צה"ל אינם האחראים להוראות האוויליות שקיבלו, והם אינם אחראים לפשע הנבזה והנורא והבלתי ניתן למחילה של הרס הבתים, האחראים אינם החיילים, אלא חברי הממשלה, שרי ממשלה המוכנים להפעיל כח נורא ואיום נגד כל יהודי, כאשר הם מתים מפחד בזוי מפני הרס בית ערבי, דרוזי או אף בדווי. ממשלות ישראל נושאות באחריות המצב, ויחד אתן, המנהל ופיקוד המרכז האכול כיום שנאת ההתיישבות ביהודה ושומרון, ששכחו כולם שמדינת ישראל קמה מתוך מאבק נגד הספר הלבן, נגד התנגדות העמים לישיבתנו בארץ ה', ארץ אבותינו, נגד האנטישמיות לדורותיה, וכיום מבצעים את מדיניות אותם שונאי ישראל.
הגיע הזמן לומר לממשלת ישראל באופן שאינו משתמע לשתי פנים: הריסת ביתו של יהודי בארצו, הוא מעשה של מלחמת אחים כפשוטו. זה מה שקרה בהתנתקות, וזה אסור שישמיך לקרות. ב"ה רבנים חשובים עשו בהתנתקות כל שביכולתם, וב"ה הצליחו, כדי למנוע כל שפיכות דמים. הרשעות של ראש ממשלת ישראל דאז, העמידה צלפים כדי לפגוע באלו שיעזו להתנגד לפשע. ב"ה לא נאלצו לירות אף כדור אחד הודות לאותם הרבנים. יחד עם זה, על ממשלות ישראל להחליט להפסיק להרוס באכזריות (באמצע הלילה, תוך זריקת אם לילד קטן בשעות קטנות של הלילה) בתים שהיא אינה מעיזה להרוס בשום מקום אפילו לא בקו הירוק.
אנחנו רבנים מוכנים, ולא רק מוכנים, אל גם רוצים לעשות ככל יכולתנו למנוע לא רק כל פגיעה בחיילי צה"ל, אלא אף כל גילוי עויינות. אבל אתם חברי ממשלות ישראל, ברחמים מכם, אל תתנו ביטוי לרמיסת אהבת א"י, ולאכזריות של פינויי והרס בתים ביהודה ושומרון. הקמת בית שם, כמו בכל מקום אחר בא"י, היא מצווה ולא פשע, כי אם היא אינה מצווה שם, אין לנו כל זכות קיום בשום חלק מארץ ישראל. דין יהודה ושמרון כדין תל אביב, ירושלים וחיפה ועוד.
ובכל מקרה השעה היא שעת חירום: על כולנו לפנות לראש הממשלה ולשר הביטחון על מנת למנוע ההרס של העם, ועלינו לפנות לכל חלקי העם למנוע הרס המרקם החברתי לאומי של כולנו. אם תהיה הסכמה, יהיה קל לכולנו לכבול את ידיהם של כל המתפרעים. אין כערב פסח לשם כך,