אקטואליה

ב' אייר התשע"ד

בין עצמאות לשפלות  

שר החינוך, שי פירון, ביקר ביום חמישי במועצה המקומית פורידיס בעקבות אירוע 'תג המחיר', שאירעו בה לאחרונה, ונפגש עם ראש המועצה המקומית ועם תלמידי תיכון יהודים וערבים. במסגרת הביקור במקום אמר שר החינוך פירון, "הגענו לכאן היום, כדי לומר שלא נאפשר לקיים בישראל מציאות מעוותת, של פגיעה במקומות מקודשים". איזו הצהרה נפלאה ומרוממת, כאשר בד בבד עם זה חבריו במממשלה, השתלטו על ישיבה ביצהר, ושיכנו בתוכה שוטרים ושוטרות, יהודים כלא יהודים, תוך הפיכת המקום לחמ"ל משטרתי. וזה יוצא מפי 'שר החינוך'!  איזו חינוך הוא זה?!
מזועזע מהפגיעה האנושה ברגשות תושבים ערביים של מדינת ישראל על ידי ציור של כמה 'גראפיתי' על קירות (על אף שאינני מזלזל בתחושות מי שנפגע מכך) משום מה, לא ידוע לי שהלך לבקר את משפחת דדון, שבתם המחפשת מעט עבודה ופרנסה במולדתה, נרצחה באכזריות נוראה, שפלה ובזויה על ידי חוליית ערבים ישראלים ככל הנראה (לפי הדיווחים באמצעי התקשורת). אולי תאמרו: אין כאן פגיעה ברגשות, סך הכל מדובר 'רק' בשפיכות דם יהודי ב'מדנת ישראל'.
אכן נכון. מאז קום המדינה, שפיכות דם יהודי נחשב חלק אינטגרלי מן ה'נורמליות', אך שפיכות דם גוי, או אף פגיעה ברגשותיו בלבד, עולה מייד למדרגה של פשע לאומי, שכל המנהיגות הישראלית, מראש הממשלה ועד אחרון השרים והשוטרים חייבים להתנצל עליה. אין כאן אלא מנטליות בזויה גלותית, של חיה נכנעת ומוכנה לרמוס כל הערכים כדי שלא יאמר עליה מלה רעה. זו רכישת תדמית חיובית במחיר דם הניגר על הארץ ממש! וזה קוראה ערב יום העצמאות.
האמת היא, שאין להתפלא על כך מצד שר החינוך הנוכחי. מראשית הקדנציה שלו הוא הפגין כבר סמכותיות מרשימה כל פעם שדובר ברמיסת ערכים יהודיים ובעיקר דתיים. בשחצנות ובהתנשאות האופייניות לו, הוא מעמיד את עצמו כסמכות על ובלעדית (נאמר: דיקטטורית) על תוכן החינוך, על דרכי החינוך, על יעדי החינוך. סוגר תוכניות, מבטל מבחני בגרות בתחומי תורת ישראל, תוך טענה מאלפת: הלא תורה יש ללמוד לשם שמיים, אז אין צורך בבחינות בגרות בתחומים אלה! דמוגוגיה מאלפת: כי מדוע טיעון זה של עשייה לשם שמיים אינו נכון לגביו?! הלא כשר חינוך, הוא עוסק בצרכי צבור', ואם כן מדוע הוא אינו מוותר על משכורתו כדי לקיים את המצווה של עיסוק בצרכי צבור 'באמונה', וכך יוכל להראות ולהוכיח את ההתמסרות לשם שמיים שלו לאותם יעדים נשגבים עבור עמנו?! ובפרט כשהוא מתעטר בתואר רב, שלא ברור אם הוא ממשיך להלום אותו, היה מן הראוי שיפגין עקביות לערך תואר זה! אבל כידוע, במחוזותינו, הישרות והנאמנות אינם הצד החזק שלנו.
השר פירון הוסיף עוד 'כי אירועי "תג המחיר" הם מעשים פסולים ונפשעים, והדרך למגר אותם היא באמצעות מפגשים של דו קיום ויצירת חברויות'. אף אם נסכים אתו, האם אין רקע המעשים 'הנוראים' האלה שהוא מגנה אינו חשוב לפני ששופטים אותו כהוגן? האם שר החינוך הינו עיוור צבעים עד כדי כך? האם הוא שכח שזה למעלה ממאה שנה שדם יהודי ניגר על הארץ באדמת קודשנו על לא עוול בכפינו כולנו אנחנו היהודים? איזה גראפיטי ציירו קרבנות פוגרום תרפ"ט בחברון ערב הירצחם האכזרי? איזה מהם צייר טרומפלדור? ואיזה יפה תרצה? והרשימה אינסופית! דם דמעות ודם ודמעות ללא הפסק. האם הוא ביקר במשפחת מזרחי (אני מראש מתנצל בפניו אם אכן ביקר, כי מ"מ לא נעשה רעש סביב ביקורו אם התקיים)? כל התנהגות אוייבינו, מבחוץ ומבפנים אינה פשיעה נוראה אחת גדולה הנמשכת זה כבר כמעט 1400 שנה?! אכן, אין כאן פגיעה ברגשות, כי לא נשאר לרבים בעמנו כבר את הכוח לחוש רגשות מרוב צער עמוק של הסבל, ועוד יותר של התגובות הילדותיות, הגלותיות, השפלות והבזויות של המנהיגות שלנו, שאינה מסוגלת להבין שכמו שאדם בריא הוא אדם שגופו יודע להגיב לפגיעות בגופו, כך אומה בריאה ומדינה בריאה היא זו היודעת להגיב על כל התקפה עליה עד שהאוייב יושמד. פעולת ה'תג מחיר' היא תוצאה של הפקרת דם יהודי על ידי כל ממשלות ישראל מאז קום המדינה, על ידי המשטרה וכל הגופים האחראים על בטחוננו. היא אכן לא במקום לאור החוק, אבל שהגופים האחראים על בטחוננו יבצעו נא פעולת תגובה לכל פגיעה בנו, ויהיה אז תג מחיר המותר ומחוייב על פי כל כללי המוסר האנושי, הלאומי ובין לאומי.
ראו נא המחלה האנושה הרוחנית האוכלת בחלקים רבים שבצבוריות הישראלית: הקצין המיוחד רועי קליין הי"ד נהרג על קידוש ה' באשר אנשי חיזבאלה הסתתרו וירו מתוך מסגד, ובאשר ההחלטות האוויליות של ראשי המדינה וראשי הצבא היו שאין פוגעים במסגד, נאלץ רועי קליין להקריב את עצמו כדי להציל את חבריו. אמור נא לי מר פירון, אין זה פשע שנגדו אתה מוכן להתקומם?! מדוע לא נשמע קולך לזעקה הבוקעת עד לב השמיים על העוול הזה, על היתומים והאלמנה והמשפחות שנאלצו להקריב את היקר מכל בגלל אוויליות המנהיגות הישראלית שלנו?! אולי תוכל למצא אפילו רק מיליון אחד כדי לנקות את ראש כל תלמידי ישראל מטמטום זה של הקרבה עצמית כדי לא לפגוע באוייב וברגשותיו? וכך כאשר יגדלו יהיו לנו אולי מנהיגים נורמליים. אך חוששני שלא רק שלא תצליח למצא תקציב כזה, אלא גרוע מכך: לא תרצה למצא אותו!
ומה אתה מציע לנו במקום זה? מפגש בין תלמידים יהודים וערבים על מנת לטשטש את הזהות היהודית ולסכן אותה, בפרט אצל צעירים שאצלם היא אינה מגובשת דייה!! וזה עוד על תקן רב!?
ובאשר למפכ"ל המשטרה, שגם הוא נכמרו רחמיו על הפגיעה ברגשות הערבים, משום מה הוא אינו יודע מי שרף דגלי מדינתנו ביפו! כידוע יפו נכבשה ככל הנראה בעת האחרונה על ידי הצלבנים, וקשה לדעת מי שרף שם דגלי ישראל! גם על הישיבה ביצהר הוא ככל הנראה לא שמע. והסיסמא האריאל שרונית חוזרת לזמזם בפיו: נפעל בנחישות! נגד מי? כמובן רק נגד יהודים!
חבל מאד שאחרי אלפיים שנות סבל, נשמעים קולות אומללים כאלה, תבוסתניים, משועבדים לרוחות העמים ולשמאל החולני.