אקטואליה

רקבון מוסרי

י"ז שבט התשע"ט

מכיוונים רבים נשמעים תלונות על ערעור מערכת המשפט בארץ. מדובר בהתחסדות צבועה ביותר

חברים יקרים הי"ו,
כאזרחים שמדינתנו היא בעינינו מדינת עם ה', מחובתנו להבין וגם להסביר בכל מקום שנוכל ולכל איש אשר האמת חשובה לו, עד כמה מנגנונים לאומיים מסויימים הרסו במו ידיהם את כל היוקרה שהייתה מגיעה להם במצב נורמלי, ובמיוחד מערכת המשפט, אבל לא היא בלבד לצערנו.
נשיא המדינה ששנאתו לראש הממשלה היא לא רק מפורסמת, אלא כבר בעייה פסיכו-פתולוגית חמורה וכרונית, נזעק כבר כדי להציל מערכת המשפט והדמוקרטיה מסכנה שבאורח פלא, לדעתו, לא נשמע כמותה כבר עשרות בשנים! בזה הוא ממשיך את הקו שאחז בו כבר מזמן, לזעוק את כל הזעקות המקנות לו הילה בעיני השמאל החולני הישראלי. להוכחה צעקתו להצלת השב"כ מהתביעה הצבורית לנהוג כלפי יהודים באופן לא פחות ישר והגון ממה שהוא נוהג כלפי אוייבי ישראל, ולאפשר לילדים לקבל הגנה משפטית ולהימלט מאכזריות. דרך אגב, אבנים שאולי הושלכו על ידי יהודים הרגו אשה מהשטחים, וזה מדאיג אותו, אבל שבתו של הרב דורון מספר ימים אחרי חתונתה נהרגה ככל הנראה מאבני אנשים מהשטחים אינו מביא אותו אפילו לבקש בדיקה! נדמה לי שאין כל ספק שרבני משפחת ריבלין מבית מדרשו של הגר"א שמסרו את חייהם כדי לבנות מחדש ארצנו הקדושה, וכ"כ סבלו מאוייבי ישראל ומעוולות בלתי ניתנות לתיאור, מתהפכים בקברם למראה התנהגות צאצאם זה המועל בכל ערכיהם כמעט.
ועל המשטרה, מערכת המשפט והעיתונות, רבים זועקים להגנה על ישרותם ונגד הפגיעה בהן. שומו שמיים על זאת! אינני חסיד של ראש הממשלה (אינני עויין לו ג"כ ח"ו) אבל זה שלוש שנים שמכפישים את שמו ללא שתינתן לו כל אפשרות לשמור על טהרת שמו, באופן שאינו משאיר לו כל סיכוי להוכיח חפות, המשטרה מדליפה לפני המשפט כל הטענות המלוכלכות ביותר שהועלו נגדו. ממי קיבלה העיתונות את כל החומר הזה אם לא מהמשטרה וממערכת המשפט! ואף אם קיבלו ממקורות אחרים (דבר שהוא מפוקפק ביותר) איך מערכת המשפט והמשטרה אינם בולמים העלאתו על הגרדום של ראש הממשלה לפני כל דיון משפטי בכיכר הצבורית?! כל זה ישר והגון?!
מן הראוי להוסיף באופן בלתי תלוי בכלל בבעייה ספציפית זו או אחרת, שאין כיום עו"ד אחד המסוגל לומר על דיון משפטי כל שהוא מה סיכויי הצלחה של תביעה משום שהם נעים בין 0% ל-100%. זו מערכת משפט נורמלית והגונה אם שום אזרח אינו יודע אם טענות מסויימות עשויות להיות מקובלות?! וכל זה מבלי לדבר שבכל מה שנוגע לעמדות פולטיות, לענייני ערבים, או אף לענייני חרדים, אנו כבר יודעים עפ"י רוב מראש מה תהיה ההחלטה של הגופים העליוניים במשטרה ובמשפט!
כל זה אינו אלא בושה וחרפה לכל חברתנו, ואין לו כל מקום בישראל, והוא ההיפך הגמור של מוסר יהודי וכל שכן של יראת שמיים. די להתחסדות המחפירה ולרקבון המוסרי המוסווה במלחמה למען הדמוקרטיה! ריח זה של רקבון מוסרי המזהם את האוויר מכל התעשייה הכימית שבאיזור חיפה מחכה לטיהורו.